KURIKULUM ZDRAVSTVENOG ODGOJA

Upoznajte se s materijalima i ostalim informacijama,

kao i s rezultatima provedenog vanjskog vrednovanja

enlightened Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provodi vrednovanje Zdravstvenog odgoja za šk. god. 2013./2014., u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta te Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Naša je škola računalno odabrana u reprezentativni uzorak od 150 osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Ovim ispitivanjem, koje se provodi dva puta tijekom školske godine 2013./2014., obuhvaćeni su učenici trećih, petih i sedmih razreda osnovne škole (uz suglasnost roditelja). Provedba početnog ispitivanja planirana je tijekom studenog 2013., a završnog u svibnju 2014. godine. Također će popratnim upitnicima biti obuhvaćeni učitelji i roditelji učenika odabranih razreda.

Ispitivanja će biti anonimna (bez imena i prezimena učenika), a rezultati neće biti prikazani na razini pojedinog učenika ili pojedine škole. Također, identitet djeteta sudionika ostaje trajno tajan (prema Pravilniku o zaštiti tajnosti podataka i ispitnog postupka, NCVVO, 2006.), kao i njegovi odgovori na sva postavljena pitanja.
Ovim istraživanjem prikupit će se vrijedni podatci koji će pomoći u poboljšanju poučavanja i organizacije nastave zdravstvenog odgoja u osnovnim i srednjim školama. Središnji dio vanjskog vrednovanja odnosi se na ispitivanje znanja i stavova učenika.

Objavljeni rezultati vanjskog vrednovanja Zdravstvenog odgoja!

Cjelovito izvješće u privitku!

PRIRUČNICI ZA PROVEDBU ZDRAVSTVENOG ODGOJA

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Agencija za odgoj i obrazovanje objavili su tri priručnika za provođenje nastave zdravstvenog odgoja na satu razrednika.

Priručnici su namijenjeni učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima. Tisakni su u 30.000 primjeraka i u rujnu 2013. g. dostavljeni su svim školama, a dva, namijenjena osnovnoj školi, objavljujemo i na ovim stranicama.

U rujnu 2012. g., ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je Odluku o uvođenju, praćenju i vrednovanju provedbe Kurikuluma zdravstvenog odgoja u osnovnim i srednjim školama.

Odluku ministra i Kurikulum zdravstvenog odgoja možete pročitati u prilogu.

Agencija za odgoj i obrazovanje je dostavila materijale (u privitku):

• letak "Istina o zdravstvenom odgoju"
  • Pitanja i odgovori o Zdravstvenom odgoju.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 12. 10. 2012.