Obavijest za roditelje

enlightened zahtjev za marende

SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA

GRAD SPLIT

Upravni odjel za socijalnu skrb i zdravstvenu zaštitu

O B A V I J E S T

roditeljima učenika/ca I-VIII razreda osnovnih škola s prebivalištem na području Grada Splita u vezi ostvarivanja prava na novčani bon za nabavku školskih udžbenika u školskoj godini 2016./17.

Grad Split je osigurao sredstva u svom Proračunu za pokriće dijela troškova nabavke školskih udžbenika u školskoj godini 2016./17. za učenike/ce I-VIII razreda iz socijalno ugroženih obitelji koji/e ostvaruju pravo na novčani bon sukladno Odluci o socijalnoj skrbi. Novčani bon će se osigurati učenicima/cama koji/e pohađaju I – VIII razreda neke od 27 osnovnih škola čiji je osnivač Grad Split, kao i za sve učenike/ice I - VIII razreda koji sa svojim roditeljima/skrbnicima/ udomiteljima imaju prebivalište na području Grada Splita a pohađaju neku od osnovnih škola na području drugih, susjednih gradova i općina.

Za učenike/ce iz kategorija* određenih Odlukom o socijalnoj skrbi koji/e su polaznici I - IV razreda osigurat će se novčani bon za pokriće dijela troškova nabavke odabranih udžbenika i školskog pribora u iznosu od 600,00 kuna, a za polaznike/ce V - VIII razreda novčani bon u iznosu od 700,00 kuna.

* Pravo na novčani bon ostvaruju slijedeće kategorije učenika/ca od I - VIII razreda uz uvjet da  jedan roditeljem/skrbnik/udomitelj ima prebivalište na području Grada Splita neprekinuto najmanje tri (3) godine do dana podnošenja zahtjeva:

Učenici/ce iz obitelji čiji prihod po članu ne prelazi 1000,00 kuna mjesečno, a što se dokazuje potvrdama Porezne uprave o visini dohotka i primitaka,
Učenici/ce iz obitelji u kojoj su oba roditelja/skrbnik/udomitelj nezaposleni, koji svoj status dokazuju potvrdom područne službe Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o nezaposlenosti,
Učenici/ce iz obitelji s troje i više djece pod uvjetom da primaju dječji doplatak, što se dokazuje preslikom izvadaka iz matice rođenih za svako dijete i rješenjem Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o priznatom pravu na doplatak za dijete.

Pored navedene dokumentacije roditelji/skrbnici/udomitelji su dužni dostaviti: presliku osobne iskaznice jednog roditelja/skrbnika/udomitelja, OIB roditelja/skrbnika/udomitelja i uvjerenje škole iz koje je vidljivo u koji je razred učenik/ca upisan/a u školskoj godini 2016./2017. ili presliku svjedodžbe završenog razreda osnovne škole.

Postupak za ostvarivanje prava učenika/ca I – VIII razreda na novčani bon je objavljen na www.split.hr i u svim osnovnim školama u Splitu, a uključuje sljedeće: roditelj/skrbnik/ udomitelj učenika/ce preuzima obrazac zahtjeva za ostvarivanje prava na novčani bon za kupnju školskih udžbenika u školi prema upisu učenika/ce ili na Internetskoj stranici www.split.hr te ispunjeni zahtjev s kompletiranom dokumentacijom predaje u tajništvo škole radnim danom od 09.00 sati do 12.00 sati najkasnije do 17.6.2016.godine (zahtjev s kompletiranom dokumentacijom za učenika/cu s prebivalištem na području Grada Splita koji/a pohađa I - VIII razreda u nekoj od osnovnih škola na području drugih gradova se dostavlja u centralnu pisarnicu Grada Splita do istog datuma). Zahtjev s potrebnom dokumentacijom može se poslati poštom ili osobno donijeti u centralnu pisarnicu. Bonovi odobreni za učenike/ce I - VIII razreda će se preuzimati u tajništvu škole koju pohađa učenik/ca radnim danom od 09.00 sati do 12.00 sati počevši od 29.8.2016.g. do 09.9.2016.godine (bonovi odobreni za učenike/ce upisane u I - VIII razreda koji/e pohađaju osnovnu školu na području drugih gradova i općina će se preuzimati u istom razdoblju u Upravnom odjelu za socijalnu skrb i zdravstvenu zaštitu Grada Splita radnim danom od 09.00 sati do 12.00 sati na adresi Split, Obala kneza Branimira 17, I kat.

Novčani bon neće se odobriti učenicima/cama koji su pravo na pomoć za nabavku udžbenika u školskoj godini 2016./17. ostvarili po nekoj drugoj osnovi.

Priloženi dokumenti:
ZAHTJEV_bon_za_udzbenike_2016.doc (36.00 KB)
ZAHTJEV_(marende)_2016.doc (40.00 KB)

objavio: Vedrana Ždero   datum: 31. 5. 2016.