Dobrodošlica prvašima i njihovim roditeljima!

Draga djeco,

od danas ste učenici Osnovne škole Stobreč na ponos svojim roditeljima i radost svima nama, djelatnicima ove škole. Dobro nam došli! Radujte se i osjećajte se kao doma!

Dosad su o vama brinuli samo vaši roditelji, bake i djedovi ili tete u vrtiću. Uzbuđenje prvog školskog dana se dugo u životu pamti, i mi djelatnici ove škole, prije svih vaše učiteljice, dijelimo s vama radost koju ste donijeli svojim ulaskom u školu, pa i onu malu zabrinutost koju osjetimo svi na svoj način kad se nađemo u novoj sredini. Jedno vam sigurno možemo posvjedočiti s vašim roditeljima: prijateljstva koja se među vama rode od danas pa dalje kroz školovanje, traju cijeli život. Jer škola nije samo mjesto gdje učimo nova znanja. Škola je prije svega i više od svega  drugi dom, mjesto gdje nastavljamo rasti kao ljudi: u ljubavi, povjerenju, međusobnom razumjevanju i uvažavanju.

U jednoj od knjiga, koju ćete sigurno zavoljeti i često ju ponovno čitati, Malog princa poučava mudra lisica: „Čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo”. Nadam se da i vi, od danas naši dragi učenici, međusobno i  u svojim učiteljicama i nastavnicima, ne ćete nikad prestati gledati i otkrivati vjerne prijatelje, na putu zajedničkog sazrijevanja i doživotnog učenja.

Poštovani roditelji naših prvaša,

Neka ove riječi dobrodošlice vašoj djeci, našim novim učenicima budu podsjetnik i vama na nezaboravne školske dane i rekla bih poziv svima nama da ne prestanemo čistim dječjim očima srca promatrati sebe i svijet oko nas. U ime svih djelatnika OŠ Stobreč, čast mi je iskazati vam dobrodošlicu i poželjeti uspjeh u zajedničkom poslanju odgoja vaše djece.

Poštovane i drage učiteljice, nastavnice i nastavnici naših novih učenika,

Pred nama su novi profesionalni i ljudski izazovi na koje ćemo moći zajednički uspješno odgovoriti ako budemo znali razvijati međusobno povjerenje, poštovanje i uvažavanje u odgovornoj zadaći poučavanja i odgoja novih naraštaja za bolju budućnost svih nas, za još uspješniju i ljepšu 'Lijepu našu'. Vaš dosadašnji rad i profesionalno iskustvo koje ste godinama stjecali, jamstvo su buduće uspješne suradnje svih nas uključenih u proces odgoja i obrazovanja. Neka  nas na tom putu sviju prati Božji blagoslov! Sretno nam svima!

Ravnateljica Škole:

Marina Baćak, prof.

objavio: Tomislav Prodan   datum: 12. 9. 2011.