PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. elektroničke prijave školskih obveznika od 7. do 17. veljače 2022. g.

2.  javiti se školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 3. do 10. ožujka 2022. g. radi dogovora o terminu testiranja djeteta

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu na mrežnoj stranici Županije splitsko-dalmatinske PRIJAVA za predupis koji će biti aktivan u razdoblju od 7. do 17. veljače 2022. godine.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije i web stranicama osnovnih škola u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje OŠ Stobreč obuhvaća sljedeće ulice: Biokovska, Cetinska, Gospe od Mira, Hercegovačka, Imotska, Ivankova, Knezovića dvori, Klanci, Kralja Držislava, Mornarska, Omladinsko šetalište, Put Miluša, Put Orišca, Ribarska, Stepinčeva, Sv. Lovre, Zagrebačka.

Roditelji se potom trebaju javiti školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 3. do 10. ožujka 2022. g. radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Potrebna dokumentacija: OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a u slučaju da roditelj iste nema, škola će ih pribaviti elektroničkim putem.

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine
- djeca kojima je za šk.god. 2021./2022. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2016. godine do 31. prosinca 2016. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Za odgodu upisa za šk.god 2022./2023. ne podnosi se zahtjev već je to potrebno u online prijavi označiti.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može prijaviti upis, a najkasnije do 31. ožujka 2022. godine podnijeti Upravnom odjelu zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika -  prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, te je u obvezi dostaviti  mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta školi prilikom dogovora o testiranju djeteta.

Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u šk. god 2022./2023. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj odnosno staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole  roditelj odnosno staratelj podnosi  na  Obrascu 6.

Za područje Grada Splita, zahtjev se upućuje na adresu:

Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije
Vukovarska 1
21000 Split

i/ili e-mailom: prosvjeta-kultura-sport@dalmacija.hr

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2022. godine.

Iznimno od navedenog roka djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1.veljače do 15. travnja tekuće godine kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

Priloženi dokumenti:
Obrazac_6.doc (68.00 KB)

objavio: Vedrana Ždero   datum: 31. 1. 2022.

« Ožujak 2024 »