Obavijest za učenike 8. razreda

prijavnice

Dostupne od 7.7.2021. - od 12 sati

Što je prijavnica?

Prijavnica je obrazac koji sadrži konačnu listu prijavljenih obrazovnih programa, poredanih prema prioritetima, a dostavlja se razredniku u osnovnoj školi koju učenik pohađa.

Gdje se nalazi?

Učenik može sam dohvatiti prijavnicu sa svog sučelja iz sustava upisi.hr. Nakon što su učenik i roditelj/skrbnik ispisali i vlastoručno potpisali prijavnicu, prijavnica se može dostaviti razredniku osobno ili elektronički (poslikana ili skenirana).

Što ako kod kuće ne mogu printati?

Prijavnicu sa svog sučelja iz sustava upisi.hr može dohvatiti i razrednik te je poslati učeniku u virtualnoj učionici ili elektronički.

Vlastoručno potpisana prijavnica dostavlja se razredniku osobno u školu ili elektronički (poslikana ili skenirana).

Razrednici će za tu svrhu biti u školi u četvrtak, 8.7.2021., od 9 do 12 sati kada se može doći po prijavnicu ili donijeti je osobno potpisanu.

Ako učenik nema mogućnost ispisati popunjenu prijavnicu učenik i roditelj/skrbnik mogu je digitalno potpisati te dostaviti razredniku elektronički.
Ako učenik i roditelj/skrbnik nemaju mogućnost ispisati popunjenu prijavnicu i nemaju digitalni potpis, popunjenu prijavnicu može ispisati razrednik, a učenik i roditelj/skrbnik dolaze osobno u školu i vlastoručno potpisuju prijavnicu.

Potpisanu prijavnicu elektronički može dostaviti samo roditelj/skrbnik i to, u pravilu, s elektroničke adrese koja je za kontakt roditelja/skrbnika navedena u e-Dnevniku.

Ako je roditelj/skrbnik poslao potpisanu prijavnicu s elektroničke adrese koja nije navedena za kontakt u e-Dnevniku, razrednik treba kontaktirati roditelja/skrbnika telefonski i provjeriti je li roditelj/skrbnik doista poslao potpisanu prijavnicu s te adrese.

Razrednik mora potvrditi da je zaprimio potpisanu prijavnicu učenika u sustavu upisi.hr u propisanom roku.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 6. 7. 2021.