Svečana podjela svjedodžbi učenicima 8. razreda

Danas, 30. lipnja 2021. g., ispratili smo još jednu generaciju učenika 8. razreda u OŠ Stobreč.

Razrednici, Predrag Lovrinčević, 8.a i Jerka Jakus, 8.b te ravnateljica Marina Baćak, uručili su učenicima svjedodžbe, pohvalnice i nagrade - knjige te se prigodnim riječima pozdravili s učenicama i učenicima. Nazočni su bili članovi i članice razrednih vijeća oba razreda kao i njihove učiteljice od 1. do 4. razreda, Dijana Gabrić i Slavenka Ugrin.

Odlukom Učiteljskog vijeća knjigom su nagrađene učenice i učenici koji su svih osam godina završili odličnim uspjehom na čemu im čestitamo:

Lucija Bilonić, Marin Biskupović, Iva Čagalj, Ena Lana Domančić, Ana Grabovac, Marino Knezović, Marino Ante Knezović, Josipa Lončar i Toma Lončar.

Dragi osmaši,

Došao je i taj dan, dan rastanka. Većinu vas upoznala sam prije osam godina kad i učiteljice Dijana i Slavenka. Bili ste tada jako mali i trebala vam je naša pomoć, bilo zavezati cipele, otvoriti sokić ili možda samo zagrljaj i ohrabrenje.

Bilo je u ovih osam godina svega: suza i smjeha, igre i plesa, nesuglasica, ljubavi i praštanja. Nikad neću zaboraviti sastav o ventilatoru, koji se klatario na 30 i nešto stupnjeva, a koji me do suza nasmijao.

I evo nas tu, osam godina smo stariji, vi okrećete novu stranicu u vašem životu, a s vama i mi. Idete u avanturu zvanu Srednja škola.

Sa sobom nosite nevidljivi kufer koji vam nitko ne može ukrasti: kufer sa znanjem, vještinama, manirima, znatiželjom. On je samo vaš. Treba ga povremeno otvoriti i prozračiti, malo nadopuniti.

Na tom putu, ako tako tako budete radili sve će biti moguće, ako vi to budete dovoljno jako željeli. Jer iz ove škole nosite, toplo se nadam, puno više nego što piše u svjedodžbama. Nosite uspomene na jedan bezbrižni dio vašeg odrastanja.

To u koju ćete školu ovih dana upasti, ne govori nam što i kakvi ljudi ćete postati kad odrastete. Bitno je da zadržite dječju znatiželju i da nastavite učiti čitavi život. A sad ću vam pročitati jednu pjesmu o odrastanju Enesa Kiševića: VELIK KAO DIJETE.

Jerka Jakus

objavio: Vedrana Ždero   datum: 30. 6. 2021.