VIRTUALNA KNJIŽNICA

Započele prijave za EDIT CodeSchool 2020/2021

Besplatna škola primijenjenog programiranja za osnovnoškolce i srednjoškolce

U okviru projekta ICT županija, Splitsko-dalmatinska županija već četvrtu godinu za redom za učenike viših razreda osnovnih i svih razreda srednjih škola, organizira besplatnu školu primijenjenog programiranja EDIT CodeSchool za koju se planira upis oko 600 djece u 25 osnovnih škola i srednjih škola na području 7 gradova - Splita, Kaštela, Omiša, Trogira, Imotskog, Sinja, i Supetra na Braču.

Prijave za ovogodišnji EDIT CodeSchool kreću od 7. rujna do 27. rujna, a svi polaznici dobiti će priliku za osvajanje prigodnih nagrada na kraju same edukacije.

Partneri projekta su III.Gimnazija, PMF i FESB Split , te istaknute IT tvtke  Ericsson, Atos, Extension Engine, Locastic, Netmedia, Typeqast, GetByBus,SeekandHit, LilCodeLab i Infobip kao najveća hrvatska IT tvrtka.
Uz moto "Znanje dostupno svima", učenici će imati priliku svladati primijenjeno programiranje (HTML, CSS, JavaScript) kroz četiri modula edukacije te samostalno izraditi moderne web stranice ili web aplikacije koristeći moderne frameworke i razvojna okruženja u Naprednom JS tečaju. Nastava će se odvijati online ili uživo ovisno o trenutnoj epidemiološkoj situaciji i održavanju nastave u školama, u malim grupama od maksimalno 15 učenika, subotom ili u dogovoru s nastavnikom informatike, a učit će se iz posebno kreiranih e-materijala.
EDIT - Edukacijski IT centar, kao dio projekta ICT županija, organiziran je s ciljem promoviranja, pokretanja i unaprjeđenja IT sektora na području Splitsko-dalmatinske županije.

EDIT CodeSchool škola primijenjenog programiranja je tijekom protekle tri godine  organizirana u 9 gradova diljem Županije, a pohađalo ju je ukupno preko 1700 učenika iz preko 30 osnovnih i srednjih škola, koji svake godine izrade ukupno oko 100 web stranica i aplikacija.
Više informacija o školama i prijavama na www.ictzupanija.hr/edit.

Priloženi dokumenti:
letak_edit20-21_ispravak.pdf (345.63 KB)

objavio: Vedrana Ždero   datum: 8. 9. 2020.

« Listopad 2020 »