PODIJELI, PODRŽI, IZDRŽI:

PODIJELI, PODRŽI, IZDRŽI: „Ja ostajem doma zbog mame koja ima astmu i zbog svoje bake…“

Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba je u suradnji s digitalnom agencijom Degordian i prof. dr. sc. Mislavom Antom Omazićem s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu pokrenula Instagram kampanju  “Podijeli, podrži, izdrži” za podizanje svijesti o važnosti očuvanja mentalnog zdravlja mladih tijekom pandemije koronavirusa".

Kampanja “Podijeli, podrži, izdrži” prvenstveno se obraća mladima jer su adolescencija i rana odrasla dob razdoblja su u kojem mladi posebnu pažnju pridaju stvaranju osjećaja pripadnosti – žele biti dijelom skupine i integrirati tu pripadnost u dio svog identiteta.

Međutim, istovremeno su skloni protumačiti rizične situacije nedovoljno kritično zbog osjećaja nedodirljivosti  “meni se to ne može dogoditi”, a vlastita iskustva kao jedinstvena  “samo ja se tako osjećam”.

Stoga, u trenutku kada je ograničena mogućnost kretanja, kada je fizičko zdravlje ugroženo, svi mogu doživjeti neugodne emocije.

Uključiti se možeš i ti! Odaberi neki od predložaka koji ti se najviše sviđa, a možeš i više njih, napravi screenshot i objavi ga ispunjenog na svom Instagramu uz hashtagove #ostanidoma i #tujednizadruge. Na ovaj ćeš si način osvijestiti da već radiš puno za sebe i za društvo, ali i podsjetiti druge kako mogu pomoći sebi, ostati mirni, zdravi i pozitivni te drugima da ostanu sigurni.

Izvor: https://www.poliklinika-djeca.hr/aktualno/novosti/podijeli-podrzi-izdrzi-i-ti-mozes-sudjelovati-u-kampanji-za-ocuvanje-mentalnog-zdravlja-u-razdoblju-izolacije/

objavio: Vedrana Ždero   datum: 21. 3. 2020.

« Kolovoz 2020 »