Što kažu naše eko-patrole?

SAVJET:
Štedi struju!

Ostani eko – đak!

Postani još bolji u očuvanju svog okoliša!

Stobrečki drugaši

Eko patrole 8.b na djelu

IZVJEŠĆE EKO PATROLE PREDMETNE NASTAVE ZA ŠKOLSKU 2019./2020. GODINU
UNUTARNJI PROSTOR ŠKOLE

Učenici osmih razreda predmetne nastave bili su zaduženi za eko kontrolu unutarnjeg dijela škole. Unutarnji dio škole podrazumjeva atrij, hodnik, učenički sanitarni čvor, učionice i kabinete.
Unutarnji dio prostora škole pregledavao se utorkom ili petkom iza velikog odmora u jutarnjoj smjeni.
Što smo opazili?
U ovoj školskoj godini učenici su pronalazili svega, od ostataka školskih marendi, plastike, školskog pribora, neprimjerenog pribora ali ponajviše papira.
Učenici su također primjetili da u sanitarnom čvoru često ostaje upaljeno svjetlo.

Što smo poduzeli?
Naša eko patrole najčešće bi sama pokupili otpad i bacili ga u koš za smeće, a ukoliko je bilo previše otpada obratili bi se našim čistačicama koje su prikupile i skladištile otpad.
Također, unutar sanitarnog čvora su učenici nailazili na papir namijenjen za brisanje ruku van koša, a pokoja slavina ne bi bila dobro zatvorena pa bi je zatvorili sami.

8.b razred te nastavnica matematike i fizike, Kristina Marušić.

IZVJEŠĆE EKO PATROLE PREDMETNE NASTAVE ZA ŠKOLSKU 2019./2020. GODINU
VANJSKI PROSTOR ŠKOLE
Učenici osmih razreda predmetne nastave bili su zaduženi za eko kontrolu vanjskog dijela škole. Vanjski dio škole podrazumijeva plato ispred ulaza, sjeverni dio vrta, južni dio vrta te istočni plato i maslinik.
Vanjski prostor škole pregledavao se svake srijede oko 13:10 sati.
Što smo opazili?
U ovoj školskoj godini učenici su pronalazili svega u dvorištu svoje škole, od papirića, ostataka školskih marendi, plastike, stakla, limenki, ostatka voća, životinjski izmet.
Što smo poduzeli?
Učenici su skupili smeće koje su mogli, dok su se zaostale vrste otpada obratili našim čistačicama koje su prikupile i skladištile otpad. Također, provjeravali smo školske vanjske slavine koje su uvijek bile dobro zatvorene.
Za našu Školu i čišći okoliš,

8.a,b  razred te
Marija Knezović, nastavnica informatike I tehničke kulture.

Eko patrole 2.b u akciji

Izvješće eko – patrole drugih razreda za 1. polugodište 2019. g.

U 1. polugodištu učenici drugih razreda obavljali su eko – patrolu u svom dijelu školske zgrade ( prizemlje hodnik, kabinet, nužnici i dvije učionice u tom dijelu školske zgrade).
Eko – patrola sastojala se od dva člana .
Kontrola se redovito vršila srijedom i petkom nakon velikog odmora.
Opažanja:
hodnici su gotovo uvijek čisti, ali svijetla znaju ostati upaljena i kad nije potrebno
u nužnicima, papirnati ubrusi su rijetko van koša, slavine također rijetko cure, ali opet svijetlo ostaje upaljeno i kad ne treba
u učionicama i kabinetu, zna biti, oko koša za smeće,  papira od marende, slavine su uvijek zatvorene te se svijetlo pali samo kad treba
Zaključak:
U odnosu na prošlu školsku godinu, manje je smeća oko koševa, štedi se voda, ali bi se trebalo pripaziti na korištenje svijetla jer smo primijetili da se na to najmanje pazi.

SAVJET:
Štedi struju! Ostani eko – đak! Postani još bolji u očuvanju svog okoliša!

Stobrečki drugaši

EKO - PATROLA 3. A RAZREDA

Redovito smo vodili dnevnik eko - patrole na mjestima patroliranja: sanitarni čvor, hodnik i naša učionica. Nakon odrađenih eko - patrola zaključili smo sljedeće:
1. SANITARNI ČVOR: - svjetla nisu uvijek ugašena
                                     - slavine nisu uvijek zatvorene
                                     - smeća izvan koša nema
                                     - uvijek stoje natpisi o štednji
2. HODNIK: - smeća izvan koša ima malo, naročito nakon velikog odmora ili kada je                                                                                                                                                  veliki odmor u školi zbog ružnog vremena
                     - natpisa o štednji u našem hodniku nema
3. UČIONICA: - smeća izvan koša ima malo
                        - svjetla su ugašena
                        - stoje natpisi o štednji
Uvijek kada vidimo smeće pokupimo ga, ugasimo nepotrebno upaljena svjetla i zatvaramo slavine.
Trebamo stalno govoriti o štednji vode i električne energije, jer štednjom čuvamo i okoliš.
Zaključujemo da se trebamo još više potruditi da bi naša škola bila još čišća i urednija, jer škola je naš drugi dom!

objavio: Vedrana Ždero   datum: 24. 2. 2020.